İşinize odaklanın!
"Big Data" : Kolaylaştırın
Cloudera Impala, Hortonworks Hive, MapR Hive, Amazon Redshift, Aster Database. Bağlanın ve çalışmaya başlayın. Big Data kaynaklarına bağlanmak son derece kolay ve elde edeceğiniz sonuçlar sizi de şaşırtacak.
Coğrafi Analizler Yapın
Verileri harita üzerinde mi göstermek istiyorsunuz? Tableau'nun ücretsiz on-line harita uygulaması ile coğrafi analizler yapmak çok kolay.
Learn About Tableau
Tarihsel analizler yapın
Tarih kendi içinde yıl, çeyrek, ay, hafta, gün, saat gibi doğal bir hiyerarşiye sahiptir. Bu hiyerarşinin tanımlanması ya da yaratılması için ek bir çabaya ya da IT çalışanlarının müdahil olmasına gerek olmamalı. Veri kaynağınızda bulunan bir tarih alanı üzerinde yıl, çeyrek, ay üzerinde dilediğiniz gibi drill down yapabilmeli, sizin için önemli tarihleri filtreleyebilmelisiniz. Tableau tarih alanlarını otomatik olarak algılıyor ve tarihsel veriler üzerinde dönem karşılaştırmaları yapmak, mevsimsel analizler son derece kolay hale geliyor. Herhangi bir programlama ya da tanımlama yapmadan, veri tabanında bir tarih tablosu yaratmadan yıl, çeyrek, ay, gün üzerinde dilediğinzice gezinebilir, dilerseniz özetlenmiş dilerseniz detay verilerle çalışabilirsiniz
Gerçek Zamanlı Çalışın
Güçlü bir veri ambarınız mı var? Tableau yatırımınızı korumanızı sağlıyor.Tableau ile bütün veritabanlarına doğrudan bağlantı kurabilir, optimize edilmiş sql'ler ile analizlerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Tableau'dan faydalanmanız için veri kopyalamasına veri siloları oluşturmanıza, bunun için ek programlar scriptler yazmanıza ihtiyaç yok. Veri Kaynaklarına bağlanın ve Tableau gerisini halletsin.
Hafıza içi
Verileriniz operasyonel sistemlerde, analiz yapmak için sistem kaynakları yetersiz mi? O zaman bir kaç tık ile verilerinizi Tableau'nun hafıza içi, sıkıştırılmış, güçlü veritabanına çekin ve analizlerinizi düşünceniz kadar hızlı yapın. Script yazmadan, program yazmadan hafıza içi çalışmanın hızını yakalayın.
Görsel Örneklere Bakın
Tableau ile ilgili yapılmış ve size ilham verebilecek pek çok uygulamayı
Tableau galerilerinde bulabilirsiniz
Paylaşın
Yaptığınız bütün analizleri son derece kolay ve güvenli bir şekilde paylaşın. Takım arkadaşlarınız, tarayıcıları ya da ipad android uygulamaları ile analizlerinize diledikleri yerden ulaşabilsinler.